Soľ vs. chlór
Pre spokojné používanie bazénov je najdôležitejšie udržať čistú a zdravotne nezávadnú vodu. Na tento účel existuje viacero prípravkov, ale v poslednom období sa stále viac dostáva do popredia použitie morskej soli, ktorá je v porovnaní s chlórom šetrnejšia k ľudskej pokožke, menej náročná na aplikáciu či skladovanie a pomáha znižovať náklady pri používaní.
Plávanie v slanej vode
Slanú vodu možno vo všeobecnosti považovať za zdravšiu a bezpečnejšiu pre ľudské zdravie. To je jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí v letných mesiacoch navštevuje more, vy si ho (s trochou nadsázky) teraz môžete vytvoriť aj doma. Použitie soli v bazéne má antiseptické účinky, je prospešné pre alergikov, nespôsobuje pálenie a začervenanie očí a hlavne nie je sprevádzané typickým zápachom chlóru, pričom vode dodáva dôležité vlastnosti. Využitie morskej soli v bazéne môže byť prospešné pri liečbe ekzémov, akné a ďalších kožných problémov.
Použitie salinátora
Aplikáciu morskej soli do vody v bazéne zabezpečuje salinátor. Ide o zariadenie pracujúce na princípe elektrolytického rozkladu roztoku soli, čím zabezpečuje dezinfekciu vody. Elektrolýzou pomocou salinátora dochádza k vytvoreniu rovnakého voľného chlóru, aký vzniká pri ošetrení vody chlórovými prípravkami, akurát sa jedná o použitie telu vlastnej látky bez nepríjemného zápachu.
Ekonomická a bezpečná voľba
Dezinfekcia vody morskou soľou je najekonomickejším spôsobom úpravy bazénovej vody. Popri nízkej cene patrí k jeho výhodám účinnosť proti riasam, vírusom, baktériám a ďalším potenciálne nebezpečným mikroorganizmom. V porovnaní s chlórom použitie soli šetrí čas, prevádzkové náklady, ale je hlavne bezpečnejšie. Morská soľ je telu vlastná látka a pri manipulácii a skladovaní nehrozí žiadne nebezpečenstvo, pričom pri chlóre sa jedná o pomerne nebezpečnú chemikáliu vyžadujúcu zvýšenú opatrnosť.