Zazimovanie bazéna

Skracujúce sa a chladnejšie dni sú jasným príznakom blížiacej sa zimy. Pre majiteľov bazénov sa nejedná o zrovna obľúbené obdobie, keď na jednej strane končia možnosti kúpania sa, ale zároveň sa o bazén treba správne postarať a pripraviť ho na zimné obdobie, aby mohol na jar znova slúžiť. Správne zazimovanie však nie je len povinnosťou, ale aj investíciou do dlhej životnosti bazéna. S našimi službami sa o zazimovanie nemusíte starať a môžete mať pokojný spánok, že všetko prebehlo tak, ako malo a bazén bude na jar v skvelej kondícii.

Prevencia pred poškodením

Zazimovanie bazéna zahŕňa dôkladnú kontrolu telesa bazéna a prípravu bazénovej techniky na chladné obdobie, ktoré by v dôsledku mrazov mohlo jednotlivé časti nenávratne poškodiť a na jar by ste sa nevyhli vysokej investícií. Zazimovanie je potrebné vykonať v období, keď ešte nedochádza k nočným mrazom a optimálna teplota vody je 10 – 15°C.

Ochrana vody

Zazimovať možno len bazén s čistou vodou. Ak teda nebude úplne čistá, najprv pristúpime k jej dôkladnému vyčisteniu. Správnym zazimovaním je možné uchovať čistotu a nezávadnosť vody až do jari, pričom sa minimalizuje riziko tvorby rias a iných nečistôt. Profesionálnym prístupom pred zimou si tak možno uľahčiť činnosti na jar a nebude musieť dôjsť k úplnému vypusteniu bazéna či nákladnému čisteniu.

Profesionálny prístup

Náš tím má dlhoročné skúsenosti s údržbou bazénov, a tak nám ani ich zazimovanie nie je cudzie. Môžete tak mať istotu, že bazén bude spoľahlivo chránený počas celej zimy, bez ohľadu na to, aká tuhá bude. Vás to pritom nebude stáť žiadnu námahu a svoj čas budete môcť venovať najbližším v teple domova, miesto postávania pri bazéne v studenom a sychravom počasí. Správna starostlivosť o bazén vo všetkých ročných obdobiach dokáže výrazne predĺžiť jeho životnosť a vašu radosť z jeho používania.