Zastrešenie bazéna

Udržanie bazéna v optimálnom stave počas celej sezóny je pro mnohých majiteľov kľúčové. Jedným z možných riešení je investícia do kvalitného zastrešenia bazéna, ktoré znižuje nároky na údržbu, zvyšuje bezpečnosť pri pohybe v jeho okolí a v neposlednom rade predlžuje sezónu a životnosť všetkých prvkov. Aké ďalšie výhody poskytuje?

Ochrana pred nečistotami

Údržba a odstraňovanie nečistôt je nočnou morou väčšiny majiteľov vonkajších bazénov. Kvalitné zastrešenie bazéna ho spoľahlivo ochráni pred nečistotami lietajúcimi vzduchom a s jeho pomocou bude bazén čistý počas oveľa dlhšej doby. S pomocou zastrešenia však nebudete chrániť len kvalitu vody, ale rovnako dôjde k ochrane ďalších technológií bazéna a predĺženiu ich životnosti, čo zlepšuje návratnosť investície.

Vysoká bezpečnosť a súkromie

Zastrešenie bazéna plní ochrannú funkciu, ktorú oceníte najmä v prípade, že máte deti alebo domácich miláčikov. Pomocou bezpečnostných zámkov možno bazén uzamknúť a zabrániť tak náhodnému pádu, ktorý by mohol mať nepríjemné následky. Zastrešenie tiež poskytne vyššiu dávku súkromia, keď vás ochráni pred zrakmi susedov a náhodných okoloidúcich, čo vám umožní užívať si bazén v pokoji a súkromí.

Predĺženie sezóny

Vhodné zastrešenie bazéna umožní predĺžiť kúpaciu sezónu aj mimo letných mesiacov, keď s jeho pomocou ľahšie udržíte teplotu vody a znížite náklady na vykurovanie, resp. vám s jeho vykurovaním pomôžu slnečné lúče.

Estetická hodnota

Prvoradou funkciou zastrešenia je ochrana bazéna, ale s našou pomocou tiež získate estetické riešenie, ktoré skvele zapadne do priestoru a zvýši vizuálny dojem z celého exteriéru. S rôznymi variantmi prispôsobíme zastrešenie presne vášmu vkusu a predstavám o modernej záhrade.